370064
/transport-og-reiseliv/statistikker/godstrans/kvartal
370064
statistikk
2019-10-11T08:00:00.000Z
Transport og reiseliv
no
godstrans, Godstransport med lastebil, import, eksport, vareslag, transportmåte, lastebilenes nasjonalitet, opprinnelsesland, bestemmelsesland, avsenderlandLandtransport, Transport og reiseliv
false

Godstransport med lastebil4. kvartal 2018

Innhold

Publisert:

Du er inne i en arkivert publisering.

Gå til nyeste publisering

Godstransport med lastebil
1. kvartal 2019Andel1. kvartal 2019 - 1. kvartal 20141. kvartal 2019 - 1. kvartal 2018
1Tall fra og med 1. kvartal 2018 ble rettet 6. august 2019
2Pålessing og avlessing skjer i samme land, og i et annet land enn der lastebilen er registrert.
Godstransport med norske lastebiler (mill.km)475,1100,0-8,8-3,5
Nasjonal transport444,693,6-6,8-2,1
Internasjonal transport30,56,4-30,7-19,7
Godstransport med norske lastebiler (mill.tonn)56,3100,0-9,6-1,2
Nasjonal transport55,197,9-9,7-1,3
Internasjonal transport1,22,1-7,70,0
Godstransport med norske lastebiler (mill.tonnkm)5 400,2100,01,82,4
Nasjonal transport4 943,091,54,86,7
Internasjonal transport457,28,5-22,1-28,9
2. kvartal 2019Andel2. kvartal 2019 - 2. kvartal 20142. kvartal 2019 - 2. kvartal 2018
Godstransport over grensen (mill.tonn)13,6100,05,9-3,5
Norske lastebiler1,131,5-8,2-3,1
Danske, svenske, finske lastebiler1,131,6-12,0-10,5
Baltiske lastebiler0,514,0110,79,1
Polske lastebiler0,410,560,88,8
2018Andel2013 - 20182017 - 2018
Godstransport med utenlandske lastebiler til/fra og i Norge (mill.tonn)12,0100,013,6-8,8
Kjøring til/fra Norge5,243,5-8-8
Tredjelandskjøring mellom Norge og utlandet5,546,046,3-7,3
Kabotasjekjøring i Norge21,310,612,9-16,7