389397
/nasjonalregnskap-og-konjunkturer/statistikker/utdanningsat/aar
389397
statistikk
2019-10-17T08:00:00.000Z
Nasjonalregnskap og konjunkturer;Utdanning
no
utdanningsat, UtdanningsregnskapNasjonalregnskap, Voksenopplæring , Høyere utdanning, Grunnskoler, Videregående utdanning, Fagskoleutdanning, Utdanning, Nasjonalregnskap og konjunkturer
true

Utdanningsregnskap2017

Innhold

Publisert:

Utdanningsutgifter1
201520162017Endring 2016 - 2017
1Begrepet "utdanningsutgifter" inkluderer ikke investeringer.
Hovedstørrelser
Totale utdanningsutgifter. Millioner kroner190 602197 779204 6966 917
Investeringer til utdanningsformål. Millioner kroner36 16537 37742 4425 065
Utdanningsutgifter per innbygger. Kroner36 72637 77238 7901 019
Utdanningsutgifter i prosent av BNP6,16,46,2-0,17
Utdanningsutgifter i prosent av BNP Fastlands-Norge7,37,37,3-0,02
 
Andel av totale utgifter (prosent)
Grunnskole39,339,239,50,3
Videregående skole18,118,117,9-0,2
Høyere utdanning22,823,223,1-0,1
Voksenopplæring3,84,04,10,2
Annen utdanning4,04,14,10,0
Jobbtrening11,010,710,4-0,2
Tilknyttede produkter0,80,80,80,0