Navn Stilling Telefon Epost Forskningsområde Forskningsfelt

A

Aaberge, Rolf Forsker 21094864 Rolf.Aaberge@ssb.no Mikroøkonomi
  • Inntektsfordeling
  • Kommunal økonomi
  • Skatt
  • Økonomisk historie
Aasness, Jørgen Forsker 21094823 Jorgen.Aasness@ssb.no Offentlig økonomi
    Andersen, Synøve Nygaard Førstekonsulent 40902521 Synove.Andersen@ssb.no Demografi og levekår
    • Levekår og sosial deltaking
    • Fruktbarhet og familiedemografi
    Andreassen, Leif Forsker II Leif.Andreassen@ssb.no Mikroøkonomi
      Andresen, Martin Eckhoff Forsker II 40239166 martin.andresen@ssb.no Offentlig økonomi
        Aslaksen, Iulie Forsker I 21094581 Iulie.Aslaksen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
        • Bærekraftig utvikling
        • Klimapolitikk og økonomi
        Aune, Finn Roar Seniorrådgiver 21094441 finn.roar.aune@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
        • Energi- og miljøpolitikk
        • Generelle likevektsmodeller
        • Klimapolitikk og økonomi
        • Kraftmarkeder
        • Olje- og gassmarkeder

        B

        Barstad, Anders Forsker II 21094619 Anders.Barstad@ssb.no Demografi og levekår
        • Levekår og sosial deltaking
        Bensnes, Simon Søbstad Forsker II Simon.Bensnes@ssb.no Offentlig økonomi
          Bergsvik, Janna Førstekonsulent 40902497 janna.bergsvik@ssb.no Demografi og levekår
          • Fruktbarhet og familiedemografi
          Bjertnæs, Geir H. M. Forsker I 40902511 geir.h.bjertnas@ssb.no Makroøkonomi
          • Generelle likevektsmodeller
          • Klimapolitikk og økonomi
          • Kraftmarkeder
          • Skatt
          Boug, Pål Forsker I 21094877 Pal.Boug@ssb.no Makroøkonomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makroøkonometrisk modellering
          • Tidsserieøkonometri
          Brasch, Thomas von Forsker 21094270 thomas.vonbrasch@ssb.no Makroøkonomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makroøkonometrisk modellering
          • Makroøkonomiske analyser
          • Tidsserieøkonometri
          • Økonomisk vekst
          Bye, Brita Forskningsdirektør (fung.) 99621755 brita.bye@ssb.no
          • Energi- og miljøpolitikk
          • Generelle likevektsmodeller
          • Klimapolitikk og økonomi
          • Offentlige finanser på lang sikt
          • Teknologi, innovasjon og vekst
          • Økonomisk vekst
          Bø, Erlend Eide Forsker II 21094599 Erlend.Bo@ssb.no Offentlig økonomi
          • Skatt

          C

          Cappelen, Ådne Forsker Adne.Cappelen@ssb.no Makroøkonomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makroøkonometrisk modellering
          • Makroøkonomiske analyser
          • Tidsserieøkonometri

          D

          Dagsvik, John Kristoffer Forsker 0 21094941 John.Dagsvik@ssb.no Mikroøkonomi
          Dalen, Hanne Marit Forskerrekrutt 21094842 HanneMarit.Dalen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
          • Energi- og miljøpolitikk
          • Husholdningers energiforbruk
          • Kraftmarkeder
          Dapi, Bjorn Makroøkonomi
            Dommermuth, Lars Forsker I 40902519 Lars.Dommermuth@ssb.no Demografi og levekår
            • Fruktbarhet og familiedemografi
            • Levekår og sosial deltaking
            Drange, Nina Forsker 21094833 Nina.Drange@ssb.no Offentlig økonomi
            • Arbeidsmarked
            • Utdanningsøkonomi

            E

            Eika, Lasse Forsker II lasse.eika@ssb.no Mikroøkonomi
            • Income distribution
            • Arbeidsmarked

            F

            Fagereng, Andreas Forskningsleder 21094700 andreas.fagereng@ssb.no Makroøkonomi
            • Sparing
            • Arbeidsmarked
            Fjærli, Erik Forsker 21094830 Erik.Fjaerli@ssb.no Mikroøkonomi
            • Virksomhetsatferd
            • Inntektsfordeling
            • Skatt
            • Sparing
            Fredriksen, Dennis Seniorrådgiver 21094846 Dennis.Fredriksen@ssb.no Offentlig økonomi
            • Pensjoner
            Fæhn, Taran Forskningsleder 21094837 taran.faehn@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
            • Energi- og miljøpolitikk
            • Generelle likevektsmodeller
            • Klimapolitikk og økonomi
            • Teknologi, innovasjon og vekst
            • Økonomisk vekst

            G

            Garnåsjordet, Per Arild Forsker 21094956 PerArild.Garnasjordet@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
              Gjefsen, Hege Marie Førstekonsulent 21094736 Hege.Gjefsen@ssb.no Offentlig økonomi
              • Arbeidsmarked
              • Utdanningsøkonomi
              Greaker, Mads Forskningsleder 21094867 Mads.Greaker@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
              • Bærekraftig utvikling
              • Energi- og miljøpolitikk
              • Klimapolitikk og økonomi
              • Teknologi, innovasjon og vekst
              Grimsrud, Kristine M. Forsker 91545593 Kristine.Grimsrud@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
              • Energi- og miljøpolitikk
              • Olje- og gassmarkeder
              • Bærekraftig utvikling
              Gunnes, Trude Forsker 21094824 Trude.Gunnes@ssb.no Offentlig økonomi
              • Utdanningsøkonomi

              H

              Hagem, Cathrine Forsker 0 21094313 Cathrine.Hagem@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
              • Energi- og miljøpolitikk
              • Klimapolitikk og økonomi
              Halvorsen, Bente Forsker 0 21094910 Bente.Halvorsen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
              • Energi- og miljøpolitikk
              • Husholdningers energiforbruk
              • Inntektsfordeling
              • Konsumentatferd
              • Kraftmarkeder
              Halvorsen, Elin Forsker elin.halvorsen@ssb.no Makroøkonomi
              • Inntektsfordeling
              • Skatt
              • Sparing
              • Pensjoner
              Hammersland, Roger Forsker II 21094302 Roger.Hammersland@ssb.no Makroøkonomi
              • Generelle likevektsmodeller
              • Makroøkonometrisk modellering
              • Makroøkonomiske analyser
              • Tidsserieøkonometri
              • Konjunkturanalyser og prognoser
              Hansen, Mona Irene Førstekonsulent 21094957 mona.irene.hansen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                Holmøy, Erling Forsker 21094580 Erling.Holmoy@ssb.no Makroøkonomi
                • Generelle likevektsmodeller
                • Makroøkonometrisk modellering
                • Makroøkonomiske analyser
                • Offentlige finanser på lang sikt
                • Pensjoner
                • Skatt
                • Økonomisk vekst
                Holtsmark, Bjart Forsker 0 Bjart.Holtsmark@ssb.no Offentlig økonomi
                • Klimapolitikk og økonomi
                • Pensjoner
                Huitfeldt, Ingrid 98455290 Ingrid.Huitfeldt@ssb.no Offentlig økonomi
                  Hungnes, Håvard Forsker II 21094818 Havard.Hungnes@ssb.no Makroøkonomi
                  • Konjunkturanalyser og prognoser
                  • Makroøkonometrisk modellering
                  • Tidsserieøkonometri

                  J

                  Jansen, Eilev S Forsker 0 21094907 Eilev.Jansen@ssb.no Makroøkonomi
                  • Makroøkonometrisk modellering
                  • Makroøkonomiske analyser
                  • Tidsserieøkonometri
                  Jia, Zhiyang Forsker II 21094862 Zhiyang.Jia@ssb.no Offentlig økonomi
                  • Arbeidsmarked

                  K

                  Kirkebøen, Lars Johannessen Forsker II 21094213 lars.johannessen.kirkeboen@ssb.no Offentlig økonomi
                  • Utdanningsøkonomi
                  Kjelsrud, Anders Grøn Makroøkonomi
                    Kolsrud, Dag Forsker II 21094424 Dag.Kolsrud@ssb.no Makroøkonomi
                    • Makroøkonomiske analyser
                    Kornstad, Tom Forsker I 21094827 Tom.Kornstad@ssb.no Mikroøkonomi
                    • Arbeidsmarked
                    • Pensjoner
                    • Skatt

                    L

                    Langørgen, Audun Forsker I 21094997 Audun.Langorgen@ssb.no Mikroøkonomi
                    • Inntektsfordeling
                    • Kommunal økonomi
                    Larsen, Bodil Merethe Forsker I 21094937 bodil.merethe.larsen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                    • Energi- og miljøpolitikk
                    • Husholdningers energiforbruk
                    • Konsumentatferd
                    Leknes, Stefan Forsker 21094703 stefan.leknes@ssb.no Offentlig økonomi
                    • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                    • Regional økonomi
                    • Økonomisk historie
                    • Arbeidsmarked
                    Lian, Bård Seniorrådgiver 21094621 Bard.Lian@ssb.no Offentlig økonomi
                    • Inntektsfordeling
                    • Konsumentatferd
                    • Skatt
                    Lindholt, Lars Forsker I 21094811 lars.lindholt@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                    • Olje- og gassmarkeder
                    • Klimapolitikk og økonomi
                    Løkken, Sturla Førstekonsulent 97149517 Sturla.Lokken@ssb.no Offentlig økonomi

                      M

                      Modalsli, Jørgen Heibø Forskningsleder 41270978 Jorgen.Modalsli@ssb.no Mikroøkonomi
                      • Inntektsfordeling
                      • Økonomisk vekst
                      • Økonomisk historie
                      Mogstad, Magne Forsker 0 Magne.Mogstad@ssb.no Mikroøkonomi
                      • Arbeidsmarked
                      • Inntektsfordeling

                      N

                      Nesbakken, Runa Forsker I 21094952 Runa.Nesbakken@ssb.no Offentlig økonomi
                      • Inntektsfordeling
                      • Skatt
                      Nygård, Odd Erik Forsker 21094961 odd.erik.nygard@ssb.no Offentlig økonomi
                      • Inntektsfordeling
                      • Konsumentatferd
                      • Skatt

                      O

                      Ouren, Jørgen Seniorrådgiver 21094805 Joergen.Ouren@ssb.no Makroøkonomi
                      • Makroøkonometrisk modellering
                      • Statistisk konfidensialitet

                      R

                      Raknerud, Arvid Senior Researcher rak@ssb.no Mikroøkonomi

                        S

                        Skjerpen, Terje Forsker 0 21094813 Terje.Skjerpen@ssb.no Mikroøkonomi
                        • Arbeidsmarked
                        • Virksomhetsatferd
                        • Konsumentatferd
                        • Tidsserieøkonometri
                        Solbakken, Edda Torsdatter forskerrekrutt ets@ssb.no Mikroøkonomi
                        • Inntektsfordeling
                        • Økonomisk vekst
                        • Økonomisk historie
                        Sparrman, Victoria Forsker 21094817 Victoria.Sparrman@ssb.no Macroeconomics
                        • Arbeidsmarked
                        • Makroøkonometrisk modellering
                        • Makroøkonomiske analyser
                        • Tidsserieøkonometri
                        Stambøl, Lasse Sigbjørn Forsker I 21094505 lasse.sigbjorn.stambol@ssb.no Demografi og levekår
                        • Arbeidsmarked
                        • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                        • Konjunkturanalyser og prognoser
                        • Makroøkonometrisk modellering
                        • Makroøkonomiske analyser
                        • Regional økonomi
                        Storrøsten, Halvor Briseid Forsker I 21094209 halvor.storrosten@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                        • Energi- og miljøpolitikk
                        • Klimapolitikk og økonomi
                        Strøm, Birger Seniorrådgiver 21094855 Birger.Strom@ssb.no Makroøkonomi
                        • Generelle likevektsmodeller
                        • Klimapolitikk og økonomi
                        • Makroøkonometrisk modellering
                        • Makroøkonomiske analyser
                        • Offentlige finanser på lang sikt
                        • Økonomisk vekst
                        Stølen, Nils Martin Forsker 21094825 nils.martin.stolen@ssb.no Offentlig økonomi
                        • Arbeidsmarked
                        • Offentlige finanser på lang sikt
                        • Pensjoner
                        Syse, Astri Seniorforsker 47032304 Astri.Syse@ssb.no Demografi og levekår
                        • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                        • Fruktbarhet og familiedemografi

                        T

                        Telle, Kjetil Forsker 21094982 Kjetil.Telle@ssb.no Demografi og levekår
                        • Arbeidsmarked
                        Thoresen, Thor Olav Forsker 0 21094819 thor.olav.thoresen@ssb.no Offentlig økonomi
                        • Arbeidsmarked
                        • Virksomhetsatferd
                        • Inntektsfordeling
                        • Konsumentatferd
                        • Skatt
                        • Sparing
                        Tønnessen, Marianne Seniorrådgiver 21094321 Marianne.Tonnessen@ssb.no Demografi og levekår
                        • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet

                        V

                        Vattø, Trine Engh Forsker II 40902456 Trine.Vatto@ssb.no Offentlig økonomi
                        • Arbeidsmarked
                        • Skatt
                        • Konsumentatferd
                        Vestad, Ola Lotherington Forsker Ola.Vestad@ssb.no Mikroøkonomi
                        • Pensjoner
                        • Arbeidsmarked

                        W

                        Wennemo, Tom Seniorrådgiver 21094874 Tom.Wennemo@ssb.no Mikroøkonomi
                        • Inntektsfordeling
                        Wiik, Kenneth Aarskaug Forskningsleder 21094866 KennethAarskaug.Wiik@ssb.no Demografi og levekår
                        • Fruktbarhet og familiedemografi